1. سامین پردازش
  2. دورکاری
  3. دور کاری چیست و راه حل آن کدام است؟

دور کاری چیست و راه حل آن کدام است؟

در شرایط مختلف مانند بروز مشکلات محیطی و عوامل طبیعی یا غیرطبیعی که اختلال رفت و آمد را به دنبال دارند و یا برای برخی سازمان ها که به دنبال کاهش هزینه های پرسنلی هستند، شرایطی ایجاب می شود که سازمان ها برای حفظ و استمرار سودآوری کسب و کارشان ترجیح می دهند زمینه های دورکاری را فراهم نمایند.

طبق تعریف، دورکاری هر شکلی از به کارگیری فناوری های اطلاعاتی (مانند ارتباطات راه دور) برای انتقال کار به سمت کارکنان، به جای حرکت کارکنان به سوی کار است.

در این شرایط سازمان ها با استفاده از ابزارهای مختلف، زمینه را بگونه ای آماده می کنند که فرد بتواند بدون حضور در محل کار از منزل خود یا هر جای دیگر وظایف تعیین شده را به ثمر برساند تا اختلالی در روند عادی کسب و کار رخ ندهد.

مزایای دورکاری را می توان از سه جنبه

  • فردی (کاهش در هزینه و زمان سفرهای درون شهری، بهبود فرصت های کاری، انعطاف در کار)،
  • سازمانی (کاهش هزینه و بهبود بهره وری شغلی کارکنان و سازمان)
  • و اجتماعی (کاهش ترافیک، کاهش آلودگی، فرصت های کاری وسیعتر) مورد توجه قرار داد.

شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، بر کسب و کارها اثر زیادی داشته است و برآورد شده که بیش از ۵ میلیون شرکت در جهان درآستانه کاهش شدید رشد اقتصادی هستند (وبگاه لدرز، ۲۰۲۰). بر این اساس، توجه به برنامه ریزی برای کار مجازی اهمیت زیادی پیدا کرده است. در کشور چین که مبدأ ویروس کرونا حساب می شود، به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، دورکاری مورد توجه قرار گرفته است.

در حال حاضر، در چین تعداد ۱۸ میلیون شرکت از کارکنان خود خواسته اند تا از خانه کار کنند و تعداد افرادی که از خانه کار می ­کنند، بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر است برای مثال، در کشور ژاپن، «گروه پاسونا» که پیشتاز راهکارهای اشتغال در این کشور است، ۱۳ هزار نیروی کار قراردادی خود را تشویق کرده تا در زمان شیوع کرونا از خانه فعالیت حرفه ای خود را دنبال کنند.

با توجه به شرایط فعلی ، استفاده از نرم افزار های دورکاری می تواند بسیار کاربردی باشد.

شرکت مهندسی سامین پردازش با استفاده از VMware esxi پلتفرم مورد نیاز را فراهم آورده و سپس با (VMware Horizon(VDI امکان دسترسی کاربران به شبکه را فراهم مینماید و برای حفظ امنیت ، استفاده از یوتی ام سوفوس امکان پذیر است و برای حفاظت از اطلاعات محرمانه میتوان از راهکار DLP بهره برد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست