1. سامین پردازش
  2. Veritas Backup Exec
  3. نرم افزار پشتیبان گیری Veritas Backup Exec

نرم افزار پشتیبان گیری Veritas Backup Exec

Veritas Backup Exec ،  نرم افزار بکاپ میباشد که توسط شرکت سامین پردازش نوین قابل ارائه میباشد .لایسنس Veritas Backup Exec دارای ساختاری هدفمند و قوی جهت بکاپ گیری از تمامی داده های دیتا سنتر هم بصورت Local و هم بصورت Remote است. سرعت بالای جابجایی دیتا در زمان گرفتن Backup ، توانایی گرفتن Backup از فایلهای باز روی سرور و یا سرورهای راه دور، بازیابی بسیار سریع از روی Tape در زمان رخداد حوادث،  امکان Backup گیری پیوسته و مداوم در حالت Disk-Based‌ با قابلیت تهیه Snapshot در هر لحظه جهت دستیابی سریع به اطلاعات مهم از دست رفته، تهیه Backup از Windows، Linux، SharePoint، Exchange، SQL،  Oracle و … از توانایی های Backup Exec می باشد.

لایسنس Veritas Backup Exec-نرم افزار بکاپ-وریتاس

برخی از امکانات این نرم افزار veritas backup exec (وریتاس)

این محصول برای ذخیره نگه داشتن و آرشیو کردن دیتاهای خود توانایی اتصال قوی با انواع Storage ها و Tape ها و انواع Disk ها و Cloud را دارد.

این نرم افزار با نام Backup Exec در عین نگهداری سرعت و اطمینان زیاد، دو ویژگی منحصر بفرد را با یکدیگر ترکیب کرده است؛

ویژگی اول قابلیت بازگرداندن اطلاعات بر روی یک سخت افزار غیر مشابه و

ویژگی دوم قابلیت بازیابی اطلاعات از راه دور می باشد. نتیجه این ترکیب آزادی عمل استثنایی مدیر شبکه برای احیای سیستم ها در هر زمان و از هر مکان بر روی هر سخت افزاری است.

قابلیت های کلیدی Veritas Backup exec

این نرم افزار قبلا توسط شرکت Symantec ارائه می شد اما از سال ۲۰۱۶ کمپانی Veritas Technologies بعنوان یک شرکت مستقل به توسعه Backup Exec پرداخت. برخی از امکانات این نرم افزار قدرتمند در زیر به صورت خلاصه ذکر میگردد:

  • احیای کامل اطلاعات:

بسته به حجم اطلاعات و برنامه های نصب شده بر روی یک سرور، بازیابی اطلاعات به وسیله آن معمولا کمتر از نصب یک ویندوز به تنهایی زمان می برد.

  • کاهش زمان احیای سیستم ها:

با استفاده از قابلیت هایی مانند مدیریت یکپارچه نسخه های پشتیبان و امکانبازیابی اطلاعات بر روی سخت افزار غیر مشابه، مدت زمان احیای سیستم های آسیب دیده به طرز چشمگیری کاهش می یابد و می توان ظرف مدت کوتاهی، سیستم عامل و اطلاعات یک کامپیوتر آسیب دیده را بطورکامل احیا نمود.

  • سازگاری و انعطاف پذیری بالا:

این نرم افزار دارای امکان تهیه نسخه های پشتیبان بر روی کلیه ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات از قبیل هارد دیسک، نوارهای مغناطیسی (Tape)، دیسک های نوری، NAS ،SAN ،DVD ،USB و غیره می باشد. همچنین می توان نسخه های پشتیبان را بر روی هر کامپیوتر دلخواه در شبکه نیز ذخیره نمود. کلیه اطلاعات بر روی یک فایل ذخیره می شوند و این فایل به آسانی قابل بازیابی بر روی هر سیستمی می باشد.

  • مدیریت متمرکز از یک محل:

در سازمانهایی که شبکه های آنها دارای تعداد قابل توجهی کامپیوتر باشد، می توان کلیه عملیات تهیه نسخه های پشتیبان و یا احیای آنها را از راه دور و به وسیله کنسول مدیریتی انجام داد و نیازی به حضور فیزیکی مدیر شبکه برای انجام این امور نیست.

  • عدم قطع فعالیت های عادی:

کلیه فعالیت های این نرم افزار به صورت غیرمحسوس انجام می پذیرد و برای تهیه نسخه های پشتیبان، نیازی به بستن فایل های در حال استفاده یا قطع فعالیت جاری سیستم نیست. حتی این برنامه را میتوان بگونه ای تنظیم نمود تا در رخدادهای خاص مانند نصب یک برنامه، افزایش یا کاهش حجم دیتا، ورود کاربر به سیستم و یا در زمان بندی های خاص به طور خودکار اقدام به Backup نماید.

  • تهیه نسخه پشتیبان:

این برنامه با قابلیت تهیه نسخه پشتیبان بصورت کامل، افزایشی و دوره ای همچنین پشتیبانی از طیف وسیعی از سخت افزارهای ذخیره سازی اطلاعات از قبیل هارد دیسک، نوارهای مغناطیسی، دیسکهای نوری، NAS ،SAN ،DVD ،USB و غیره گزینه بسیار مناسبی برای تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات موجود در شبکه است. وریتاس

  • کپی از اطلاعات بانک اطلاعاتی:

با استفاده از این نرم افزار میتوان از اطلاعات موجود در بانکهای اطلاعاتی، از جمله Oracle ،SQL Server و غیره در حالت کار و بدون نیاز به قطع فعالیت های آن نسخه پشتیبان تهیه نمود.

جهت تهیه لایسنس Veritas Backup Exec با ما از طریق را های ارتباطی در تماس باشد .

نرم افزار بکاپ  وریتاس

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست