نکاتی که مدیران حین دور کاری باید بایه آن ها توجه کنند

نکاتی که مدیران حین دور کاری باید بایه آن ها توجه کنند

دورکاری و مدیران

اگر یک مدیر هستید حتما می دانید یکی از مهم ترین تفاوت های دورکاری با کار کردن در شرکت، نحوه ارتباط گرفتن با اعضای تیم است.  

ابزارهای ارتباطی تان در مقایسه با مدیریت حضوری شما در شرکت، کاملا متفاوت می باشد.مهمترین موضوع در مدیریت دورکاری کارمندان، استمرار در برقراری ارتباط با کارمندان است.

آنها باید اطمینان داسته باشند که کارهای آنها دیده می‌شود و مورد توجه هستند. بنابراین حفظ ارتباط کلیدی ترین موضوع در مدیریت کارمندان دورکار است.

چگونگی اعزام کارکنان به دورکاری، در کیفیت و کسب موفقیت بسیار تاثیر گذار است. ازاین رو توجه مدیران و کارکنان سازمان ها به نکات زیر توصیه می شود:

 • برای دورکاری زیرساخت آن را به طور دقیق و کامل آماده کنید.

 • قبل از آغاز زمان دورکاری، با کارکنان ذینفع باید طی نشستی درباره کارووظایف موردنظر دورکاری بحث کافی انجام دهید و وظایف دورکار برای انجام درخانه، شناسایی و تعیین کنید.

 • ساعت های کار مورد انتظار خود را بیان کنید. حتما اصولی را برای مرخصی های افراد در حین کارهای روزانه آنها در دوران دورکاری درنظر بگیرید و زمان های تعطیل را برای آنها مشخص کنید.

 • مواد، وسایل و فایل های داده ها و اطلاعات مورد نیاز برای انجام وظایف، مشخص و در دسترس دورکار قرار بدهید.

 • با افراد دورکار خود مانند زمانی که در شرکت حضور دارند رفتار کنید. به طور منظم افراد دورکار را با سازمان درگیر کنید. شما می توانید براساس نیاز و سیاست های کاری خود، جلسات ۱۵ دقیقه‌ای آنلاین ، به صورت روزانه ، روی نرم افزارپیام رسانی مانند اسکایپ برگزار کنید. کارکنان دورکار نیاز بهتکنولوژی غنی‌ مانند ویدئوکنفرانس دارند که امکان ارتباط رودررو را برای آنها فراهم می‌کند و باعث بهبود حس انزوای اجتماعی بین تیم‌ها می‌شود.

 • به عنوان یک مدیر باید هر چند وقت یک بار، یک تماس تصویری خصوصی با تک تک افراد تیم خود داشته باشید تا بازخوردی از وضعیت کارهایش دریافت کنید.

 •  کارمندان دورکار باید بدانند وظایفشون را به خوبی انجام می‌دهند. اگر این جلسات برگذار نشود سکوت بین کارمندان از راه دور و سازمان باعث پایین آمدن راندمان کاری آنها می‌شود. به آنها کمک کنید تا بدانند ماموریت و وظایف آنها با ارزش و حیاتی است. این باعث می شود که آنها واقعاً انگیزه پیدا کرده و مفید تر کار کنند.

 •   بر روی اهداف متمرکز شوید ، نه بر فعالیت برای مقدار و حجم کاری که انجام می شود نگران نباشید. در عوض ، روی آنچه انجام می شود تمرکز کنید. اگر دورکاری اهداف سازمان را برآورده می‌کند ، عالی است. به تیم خود اعتماد کنید.

 • به‌ویژه در مواقعی مانند شرایط کنونی که کارمندان بدون برنامه‌ریزی قبلی مجبور به دورکاری می‌شوند، مدیران باید استرس آنها را به‌خوبی درک کنند، به نگرانی‌ها واضطراب کارمندان گوش بسپارند و با آنها همدردی کنند.

 • با هر ابزار ارتباطی که برای مدیریت در زمان دورکاری با آن سروکاردارید حتما باید یک برنامه درست برای اولویت بندی پیام ها و پاسخ دادن به آنها داشته باشید. به عنوان یک مدیر، طبیعی است که در هر لحظه انبوهی پیغام دریافت کنید اما باید بدانید که حتما براساس اولویت و اهمیت کارها، به پیغام ها پاسخ دهید.

 • در کنار تمام برنامه های ارتباطی دورکاری، مهم است که فضایی را برای تمدد اعصاب و تفریح همکاران فراهم کنید. ایجاد یک کانال گفتگوی غیر تخصصی درباره حال و فعالیت های روزمره اعضای تیم شما، راهکار مناسبی به نظر می رسد.

دیگر مطالب مربوط به این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست