تازه های سامینپایگاه دانشدورکاری

Home Office ایجاد فضایی مناسب برای کار در منزل

Home Office چیست و چرا به آن نیاز داریم ؟

امروزه با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا و مسئله قرنطینه بودن ، میلیون ها کارمند در سراسر جهان را مجبور به کارکردن در منزل کرده است.home office

این موضوع بسیاری از ما را بر این می دارد تا مکانی را برای کارکردن در محل سکونت خود ایجاد کنیم . تحقیقات نشان میدهد که شیوع این ویروس بر نحوه ی کار کردن ما حتی پس از پشت سر گذاشتن آن نیز اثر خواهد گذاشت. زیرا  صاحبان مشاغل به این موضوع پی میبرند که می توانند افرادشان را درحالی که در خانه هستند نیز مدیریت کنند .

قسمتی از محل سکونت خود را به عنوان  Home Office  خود در نظر بگیرید . و به آن حس تعلق داشته باشد و سعی کنید دیگران را قانع کنید که این قسمت متعلق به شما و محل کار شماست .  در نظر داشته باشد که مکان و تجهیزاتی که انتخاب میکنید میتواند بر روی باز دهی کار شما تاثیرگذار باشد .  اگر قرار بر این است است که آن مکان به عنوان مکان کار روزانه شما باشد باید حسی مجزا از سایر فضاهای منزل داشته باشد . این مکان میتوانند گوشه ای از اتاق خوب یا اتاق نشیمن باشد و اگر با دقت طراحی شود میتواند بسیار مطلوب باد .

به چه چیزهایی در   home Office  نیاز داریم ؟

قبل از طراحی باید سوال هایی را از خود بپرسیم

  • به چه اندازه فضای کار نیاز دارید ؟

  • به چه قدر فضا برای جاگذاری وسایل خود نیاز دارید ؟

  • آیا به یک فضای ایزوله به دور از هر گونه سر و صدایی نیاز دارید ؟

  • چه قدر از زمان کاری خود را به صحبت کردن با تلفن میگذرانید و در هنگام صحبت به چه وسایلی احتیاج دارید ؟

اصول اولیه طراحی  Home office

  • سعی کنید محل قرار کیری میز کار خود را نزدیک به پریز برق انتخاب کنید .

  • در انتخاب میز کار خود نهایت دقت را انجام دهید . فضای کار میز کار باید به اندازه ای باشد که علاوه بر در بر گرفتن لپ تاب یا کامپیوتر ، دفتر چه یادداشت یا فایل های ضروری به راحتی روی آن جا بگیرد .

  • در مورد وسایل دیگری مانند پرینتر و اسکنر و همچنین فایل ها نیز فکر کنید تا برای آن ها نیز فضایی در نظر بگیرید . برای جلوگیری از حواس پرتی این وسایل حداقل فاصله با میز کار شما را داشته باشند.

  • صندلی که انتخاب میکنید نیازی نیست که خیلی اداری باشد ، بیشتر باید در عین آنکه راحت و قابل استفاده برای مدت طولانی باشد ، با دیگر وسایل اتاق همخوانی داشته باد .

  • بهتر است که فضایی که انتخاب میکنیم از نور طبیعی برخوردار باشد .

و در آخر اگر در طراحی  Home office  دقت شود نه تنها باعث مزاحمت و زشتی نمی شود ، بلکه به خاص بودن و زیباتر دیده شدن فضا کمک میکند .

دیگر مطالب مربوط به این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست