1. سامین پردازش
  2. Microsoft
  3. Microsoft System Center

Microsoft System Center

معرفی Microsoft System Center

در عصر حاضر، عموم سازمانها به زیرساخت های IT خود وابسته هستند.  گسترش روزافزون ابزارها و افزایش حجم شبکه، موجب میشود که بروز رسانی تمام کلاینت ها یا نگهداری و مانیتورینگ شبکه های کوچک ، بزرگ و صنعتی ،  امری حساس و مهمی محسوب شود. مجموعه ی Microsoft System Center ابزاری یکپارچه و جامع برای مدیریت و مانیتورینگ  کلاینت ها و کارمند ها در کنار حفظ امنیت آنها میباشد.

این مجموعه راهکارهایی جهت جمع آوری اطلاعات وضع موجود کلاینت ها ، پالیسی ها، خودکارسازی تمامی فرآیند های نصب و حذف برنامه ها ، نگهداری و حفظ امنیت شبکه و تعیین حد دسترسی ارائه میدهد.  لذا برخلاف تصور به وجود آمده مجموعه ی Microsoft System Center فقط نمیتواند مختص سازمان های بزرگ باشد و امروزه در بسیاری از سازمان های  از این راهکار برای افزایش بهره وری و تسریع فرایندهای مدیریتی و به عبارت بهتر از فرآینده مدیریت مصرف انرژی به بهترین شکل ممکن استفاده میشود.

از جمله قابلیت های برجسته ای که این پکیج در اختیار مدیران قرار میدهد:

  • CONFIGURATION MANAGER
  • OPERATIONS MANAGER
  • VIRTUAL MACHINE MANAGER
  • DATA PROTECTION MANAGER
  • ORCHESTRATOR
  • SERVICE MANAGER

مدیریت فضای Cloud عمومی و خصوصی سازمان ها

در هر سازمان امکان دارد که دیتاسنتر فیزیکی (Physical) و یا مجازی (Virtual) وجود داشته باشد، و امکان دارد فضاهای ذخیره سازی هر سازمان متفاوت باشد، و حتی برخی از سازمان ها، جهت بهبود سرعت و دسترسی، فضاهای ابری و اختصاصی خود را راه اندازی کرده باشند؛ که لازم به ذکر است تمامی این راهکارها توسط سرویس های شرکت مایکروسافت قابل استفاده و مدیریت میباشد.

سفارشی سازی و توزیع سیستم عاملها و برنامه ها، اصلاح تنظیمات و بروزرسانی آنها

یکی از مهم ترین مسائل و دغدغه ها برای مدیران IT ، برقراری امنیت و بروز نگه داشتن سیستم عامل های کلاینت ها و یکپارچه نمودن برنامه ها (نصب،حذف،بروز رسانی) و تنظیمات آن برای کاربران جهت رفع هر چه بهتره عیوب شبکه و مشکلات آنان از راه دور و به واسطه ریموت و یا دورکاری میباشد که تماما توسط پکیج Microsoft System Center پوشش داده میشود.

مدیریت کلاینت ها و تهیه ی گزارش های نرم افزاری و سخت افزاری

در هر شبکه، کلاینت ها شامل تجهیزات متفاوتی هستند که از این دستگاه ها میتوان کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و… را نام برد. در مجموعه  Microsoft System Center ، تا جزئی ترین تجهیزات قابلیت مدیریت و اعمال پالیسی و ارائه گزارش را دارد.

مدیریت دیتاسنترهای مجازی، فضای ذخیره سازی و منابع توزیع

بزرگ شدن و پیشرفته شدن دیتاسنترهای امروزی، باعث روی آوردن  دیتاسنترها به مجازی سازی (Virtualization) شد، که نیازمند مدیریتی جدید روی کامپیوترها، منابع ذخیره سازی، کنترل ترافیک و… میباشند. محصول Microsoft System Center انتخابی جامع برای تمام فناوری های مجازی تا به امروز میباشد.

نگهداری و تهیه نسخه پشتیبان (Backup)

مجموعه ی Microsoft System Center با تهیه نسخه های پشتیبانی گیری از فایلها و سرویس دهنده های  Microsoft از قبیل Exchange و SQL، SharePoint و همچنین تکنولوژی های روز ماشین های مجازی Hyper-V و VMWare به دلخواه شما، نگرانی از دست رفتن داده ها و یا هر بخشی از اطلاعات را به کل بزای شما برطرف خواهد کرد.

حفظ امنیت و حریم شخصی

با مدیریت یکپارچه و امنیتی چند لایه و کاملا سازگار با سایتهای Active Directory، بالاترین سطح امنیت، مدیریت در دسترسی را تجربه خواهید کرد.

 

microsoft system center
Microsoft System Center

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست