VMware

Virtual Desktop چیست و چه کاربردی دارد؟

هدف از پیاده سازی  VDI راه اندازی یک شبکه از کامپیوتر های مجازی در کنار شبکه فعلی است که بتوانند در قالب شبکه فعلی یا به صورت یک شبکه کاملا جداسازی شده در کنار شبکه فعلی به نحوی که انتظارات زیر را برآورده نماید عمل کند:

۱-         جهت کاربرانی که نیاز به استفاده از اینترنت دارند بتوان یک کامپیوتر جدید در نظر گرفت با هدف جدا سازی کامل سیستم فعال در شبکه فعلی از سیستم فعال در اینترنت.

۲-         با هدف استفاده از  Thin Clients به جای  PCبه نحوی که بتوان سیستم های کامل با تمام امکانات جهت کاربران جدید سازمان ایجاد نمود و در عین حال از مزایای VDI استفاده نمود.

با استفاده از تکنولوژی

 Desktop Virtualization

به ازای هر کاربر یک کامپیوتر به نام  Virtual machine در محیط مجازی Datacenter ایجاد میگردد.

کاربران در واقع کامپیوتر شخصی خود را می بینند جز اینکه این کامپیوتر به صورت فیزیکی در یک Datacenter قرار دارد. کاربران می توانند Desktop خود را تغییر دهند و همانطور که به کامپیوتر شخصی خودشان Application اضافه می کنند، این کار را با Desktop خود انجام دهند.

کاربر جهت اتصال به کامپیوتر مجازی خود میتواند از ابزارهایی نظیر

 Thin Clientها ، PDA ، کامپیوترهای شخصی و یا LapTop های خود استفاده نماید.

این بدان معناست که کاربر از هرنقطه جغرافیایی که باشد به شرط فراهم شدن امکانات ارتباطی شبکه ای میتواند کامپیوتر خود را در سازمان دیده و از تمام امکانات شبکه داخلی سازمان روی آن کامپیوتر استفاده نماید، بدون اینکه اطلاعات سازمان در بستر شبکه های نا امن اینترنتی و یا اینترانتی در دسترس افراد دیگر قرار گیرد.

امکان رد و بدل اطلاعات بین کامپیوتر شخصی کاربر و کامپیوتر سازمانی وی نیز از طریق مدیریت شبکه قابل کنترل و امکان محدودیت گذاری فراهم شده است.

دیگر مطالب مربوط به این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست