1. سامین پردازش
  2. اخبار فناوری اطلاعات
  3. ایجاد امنیتی چند لایه در برابر تهدیدهای مدرن
ایجاد امنیتی چند لایه در برابر تهدیدهای مدرن

ایجاد امنیتی چند لایه در برابر تهدیدهای مدرن

با توجه به حملات اخیر ، از جمله حمله باج افزار به خط لوله بنزین ایالات متحده ، نیاز به افزایش وضعیت امنیت مانند امنیت چند لایه همچنان کلیدی است.

ایجاد امنیتی چند لایه در برابر تهدیدهای مدرن

 طبق گزارش Cisco Future of Secure Remote Work که اخیراً بیش از ۳۰۰۰ نفر از افراد تصمیم گیر در۳۰ صنعت را بررسی کرده است ، ۸۵ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که امنیت سایبری از ابتدای ابتلا به همه گیری بسیار مهم شده است. این بیشتر به این دلیل است که سازمان ها مجبور بودند به سرعت به مدل کار از خانه تغییر شکل دهند ، این به معنای تغییر سیاست ها و رویکردهای امنیتی به حالت جدید بود.

امنیت چند لایه منسوخ نشده است.

بیشتر بدانید: لایسنس symantec endpoint protection

داشتن یک رویکرد امنیتی چند لایه بهترین راه برای کاهش احتمال نقض امنیتی است، گرچه برخی از لایه های امنیتی به نظر بی اهمیت یا آشکار می آیند ، اما همه آنها به یک اندازه مهم هستند.

شبیه سیستم تصفیه آب است. درست مانند اینکه اولین لایه تصفیه آب شامل بیرون بردن ذرات بزرگ و واضح است ، اولین لایه برای امنیت سایبری ممکن است به سادگی یک دیوار آتش شبکه باشد که ترافیک آشکار و مخرب را مسدود می کند . بدون تمیز کردن محتوای کاملاً سمی فاضلاب خام  این تصفیه کاملا بی فایده خواد بود .

با هر لایه ای که به شبکه خود اضافه می کنید ، احتمالاً آلودگی ها و فعالیت های مخرب  بیشتری را از بین می برید. بنابراین ، افزودن فایروال ها ، سیستم های پیشگیری و شناسایی نفوذ و آنتی ویروس مبارزه با بدافزار همیشه یک روش خوب برای کاهش احتمال رخ دادن حملات است.

برای مقابله با این روش ها ، داده های شبکه باید در مدت زمان طولانی جمع آوری و تجزیه و تحلیل شود تا مشخص شود که ترافیک مخرب از کجا ناشی می شود.

این مطلب را از دست ندهید: لایسنس symantec messaging gateway

امنیت برای مدلهای کار ترکیبی

با توجه به اینکه بسیاری از سازمان ها به کارکنان واکسینه شده اجازه ورود به دفتر را می دهند. هنگامی که کارمندان به طور مداوم در حال تغییر IP یا مکان هستند ، ایجاد قوانین برای اتصالات شبکه دشوارتر خواهند بود.

در حالی که برخی از سازمان ها کارمندان را مجبور می کنند تا به VPN شرکتی متصل شوند ، اما انجام این کار همیشه عملی نیست ، به ویژه هنگامی که ظرفیت پهنای باند خانه محدود است. در عوض ، بررسی چگونگی عبور ترافیک از طریق شبکه در طول زمان ، تیم های امنیتی را قادر می سازد مشکلات امنیتی را به درستی تشخیص دهند.

با فعال کردن یک رویکرد چند لایه و تجزیه و تحلیل دراز مدت از ترافیک شبکه ، سازمان ها می توانند از بالاترین سطح امنیتی برخوردار باشند حتی اگر کارمندان به طور مداوم به محل کار خود بازگردند.

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست