1. سامین پردازش
 2. دورکاری
 3. سرویس های پیشنهادی برای امنیت بستر دورکاری
امنیت دورکاری

سرویس های پیشنهادی برای امنیت بستر دورکاری

امنیت دورکاری
امنیت دورکاری

نکات امنیتی که باید در زمان دورکاری رعایت شوند:

 • استفاده از گذرواژه‌های مناسب یکی از مهمترین اقدامات امنیتی محسوب می‌شود.
 • اعتبارسنجی دولایه یا تایید دومرحله‌ای، با افزودن یک لایه محافظی اضافی به سیستم، در کنار گذرواژه حساب کاربری موجب افزایش امنیت سیستم می‌شود.
 • به‌روزرسانی مستمر سیستم‌عامل و سایر برنامه‌های کاربردی موجب رفع نقاط ضعف احتمالی این برنامه‌ها می‌شود.

 

 

فایروال‌ها خط مقدم مقابله با حملات سایبری هستند. این ابزارها از طریق مسدودکردن پورت‌های ارتباطی، یک سد محکم بین تجهیزات کامپیوتری و اینترنت ایجاد می‌کنند تا مانع ورود بدافزارها به سیستم شوند. معمولا سیستم‌ های عامل‌ دارای یک فایروال درونی هستند و بسیاری از روترها نیز به فایروال سخت‌افزاری مجهز هستند.

 

امنیت دورکاری
امنیت دورکاری

فایروال Sophos XG

تمام آخرین فن آوری پیشرفته ای را که شما برای حفاظت از شبکه خود و جلوگیری از باج افزار ها و تهدیدات پیشرفته نیاز دارید ، فراهم آورده است. از جمله  top-rated IPS، Advanced Threat Protection ، Cloud Sandboxing، آنتی ویروس دوگانه، Web and App Control ، Email Protection و یک Web Application Firewall کامل .  بویژه اینکه راه اندازی و مدیریت آن آسان است.

تنها راه حل امنیتی شبکه است که قادر به شناسایی منبع آلودگی در شبکه شماست و به طور خودکار دسترسی به منابع شبکه دیگر را در پاسخ محدود می کند.

 

 

 

با وجود این که فایروال‌ها تاحد زیادی امنیت شبکه‌ها را تامین می‌کنند، استفاده از برنامه‌های ضدویروس امری ضروری است. یک برنامه ضدویروس خوب و به روز شده، از طریق مسدود کردن بدافزارهای شناخته شده، به عنوان دومین خط دفاعی سیستم کامپیوتری عمل می‌کند. معمولا حتی اگر بدافزارها بتوانند از طریقی وارد سیستم شوند، برنامه ضدویروس در بسیاری از موارد توانایی شناسایی و نابودسازی آن‌ها را دارد.(امنیت دورکاری)

امنیت دورکاری
امنیت دورکاری

 

Symantec Endpoint Protection

مجموعه ای از سیستم های امنیتی نظیر دیواره آتش، قابلیت پشتیبانی از ایجاد شبکه خصوصی مجازی، ضدویروس و ضد جاسوس افزار درگاه اینترنت، ضد هرزنامه درگاه اینترنت، تشخیص و مقابله با نفوذ، سیستم نظارت بر محتوای وب و برنامه، مدیریت پهنای باند، مدیریت چند لینک اینترنتی و قابلیت ارائه گزارشات کامل از نحوه استفاده اینترنت در شبکه می باشد که همگی روی یک دستگاه تعبیه شده اند و به کمک کنسول مرکزی بطور متمرکز کنترل می شود.

قابلیت های محصول
 • Antivirus & Antispyware Protection: جلوگیری از نرم افزارهای مخرب با بروزآوری هر ۱۵ دقیقه یکبار.
 • Application & Device Control: مدیریت دسترسی به انواع نرم افزارهای فعال و تمامی اجزای سخت افزاری اصلی و جانبی بصورت کامل یا جزیی
 • Network Threat protection: توانایی مقابله با خطرات قابل انتقال ازطریق شبکه.
 • گزارش گیری برتر: گزارشات مدیریتی متنوع و فوق العاده مورد نیاز مدیران شبکه های بزرگ.
 • True scan Proactive & SONAR Protection: محافظت از سیستم های کاربران در مقابل انواع خطرات توسط الگوریتم هوش مصنوعی.

 

 

 

امنیت دورکاری
امنیت دورکاری

Symantec Endpoint Encryption

این نرم افزار با فناوری PGP سازمانی رمزگذاری رسانه ها را بر عهده میگیرد . با استفاده از PGP (Pretty Good Privacy) شما می‌توانید محرمانگی پیغامها و فایلهایتان را با کمک رمزگزاری حفظ کنید به‌طوری که فقط دریافت‌کنندگان مورد نظر شما بتوانند آنها را باز کنند و بخوانند. به علاوه می‌توانید پیام‌ها و فایل‌هایتان را امضای دیجیتال کنید تا دریافت‌کنندگان مطمئن شوند که متعلق به شما هستند. یک پیام امضاءشده، عدم تغییر محتویات آن را نیز تایید می‌کند.

 

هنگامی که ICE  با DLP  ترکیب شوند ، میتوانند از فایل ها و ایمیل های محرمانه و حساس محافظت کنند .

از قابلیت های ICE  جلوگیری از فایل های قابل کپی درcloud  ها میباشد. مانند  BOX، Googledrive، Microsoft onedrive و غیره .

از فایل هایی که کاربران تلاش میکنند آن ها را به درایور ها انتقال دهند محافظت میکند. از ICE  برای رمز گزاری فایل هایی که ممکن است به هارد دسیک های خارجی  یا  usb  قابل انتقال میشود استفاده میشود .

 

ویژگیهای نرم افزار

– ساخت PGP مستحکم: اجرای بالا، رمزنگاری قوی، با ترکیبی PGP و رمزنگاری بهینه ساز فن آوری HCO و اعمال نفوذ استاندارد AES-NI با بهینه سازی سخت افزار برای سرعت دهی به رمزگذاری سریع تر ساخته شده است.

– پشتیبانی از اکتیو دایرکتوری: سیاستها و کلیدهای فردی و گروهی را میتوان با Active Directory برای کمک به استقرار سرعت و کاهش بار دولت هماهنگ شده است، استفاده کرد.

– کاربر پسند: نصب و راه اندازی و ثبت نام به طور کامل برای کاربران واضح است، در حالی که استفاده از پردازنده در طول رمزگذاری اولیه به حداقل اطمینان حاصل شود، کاربران میتوانند رمزگذاری برای پس زمینه نیز داشته باشند.

(امنیت دورکاری)

 

امنیت دورکاری
امنیت دورکاری

نرم افزار (Symantec Data Loss Prevention (DLP

Symantec Data Loss Prevention که برای نظارت، محافظت و مدیریت اطلاعات محرمانه شما طراحی شده است. این اطلاعات میتواند در سیستم های ذخیره سازی و یا شبکه ها ذخیره شده باشد. این نرم افزار پس از کشف مکان ذخیره سازی اطلاعات، صاحبان واقعی اطلاعات را شناسایی کرده و بر روی استفاده های مشکوک نظارت کرده و درمورد آن هشدار میدهد. این نرم افزار برای شما کنترل کاملی در خصوص داده های محرمانه در نقاط پایان (endpoints)، فراهم می کند.

 • جلوگیری از سرقت دارایی های اطلاعاتی به دلیل عدم مهارت کافی پرسنل
 • جلوگیری از سرقت برنامه ریزی شده توسط افراد خبره سازمان
 • جلوگیری از سرقت اطلاعات از پیش برنامه ریزی شده توسط بد افزارها و هکرها
 • حفاظت از حقوق معنوی دارایی های اطلاعاتی
 • جلوگیری از حذف دارایی های اطلاعاتی (Docs, Plans,..) بطور عمدی یا سهوی
 • دریافت هشدار در مورد دسترسی غیر مجاز به اطلاعات
 • نظارت به دسترسی های انجام گرفته به دارائی های اطلاعاتی
 • اعمال سیاستهای کنترل دسترسی به دارائی های اطلاعاتی
 • امکان ممیزی محتویات بسته های ارسالی و دریافتی از شبکه
 • امکان مدیریت یکپارچه و فراگیر دارایی های اطلاعاتی

 

Symantec Data Center Security (SDCS)  

Symantec Data Center Security وظیفه کنترل و مانیتور در سرورهای مجازی و فیزیکی را بر عهده دارد . میتواند با پالیسی های متناسب با عملکرد سرویس در شبکه مانند وب سرور محافظت از سرورهای دیتاسنتر با سیستم عامل های ویندوزی و لینوکسی را انجام دهد. برای خرید لایسنس SDCS با ما در تماس باشید .

 

پشتیبان‌گیری از اطلاعات به معنای واقعی یک اقدام دفاعی محسوب نمی‌شود، اما یک راهکار بسیار مناسب برای اجتناب از نابودی اطلاعات مهم است. خطاهای کاربری، آسیب‌های فیزیکی و سخت‌افزاری یا حملات سایبری و سایر انواع بدافزارها می‌توانند موجب نابودی اطلاعات برای همیشه شوند.

 

امنیت دورکاری

امنیت دورکاری
امنیت دورکاری

veritas desktop and laptop option

نرم افزارهای Veritas Desktop and Laptop Option یک راه حل بکاپ گیری و بازیابی اطلاعات کامل و مقرون به صرفه است که به سازمانها و شرکت ها کمک می کند تا در هر زمان خصوصا مواقعی که بر اثر یک حادثه ناگوار مثل مشکلات ویروسی یا خطاهای انسانی به کلاینتها و یا اطلاعات آنها آسیبی می رسد، به راحتی و در کمترین زمان ممکن، به بازیابی یک درایو و یا فایل ها و فولدرهای مشخص در کمتر از چند دقیقه، نه چند ساعت و یا چند روز، اقدام نمایند.

با توجه به حجم عظیمی از داده های بسیار حساس کسب و کار، که در خارج از دیتاسنتر و سرورهای شرکتها رد و بدل می شوند، حافظت از لپ تاپ ها و همچنین کامپیوترهای رومیزی کاربران یک امر بسیار مهم می باشد. با این محصول، حتی اگر سیستم ها به شبکه وصل نبوده و آفلاین باشند نیز، داده های روی آنها بدون وقفه محافظت خواهند شد.

این محصول می تواند از فایل ها بدون وقفه بصورت اتوماتیک یا دستی، پشتیبان گیری کند و در صورت از بین رفتن داده ها یا از کار افتادن سیستم ها در مدت چند دقیقه آنها را بازیابی نماید علاوه بر این کاربران می توانند فایل های خودشان را بازیابی کنند.

امنیت دورکاری

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست