1. سامین پردازش
  2. Sophos
  3. امکانات فایروال Sophos

امکانات فایروال Sophos

معرفی امکانات دستگاه فایروال سوفوس Sophos Firewall

Bandwidth Policy

با اعمال این محدودیت توسط فایروال سوفوس Sophos Firewall مدیر شبکه می تواند بر روی پهنای باند اینترنت سازمان خود مدیریت درست و دقیقی داشته باشد و از آن را به طرز بهینه ای در شبکه خود استفاده کند و به هر کاربری بر اساس مورد و نوع استفاده آن کاربر از اینترنت پهنای باند اختصاص دهد.

Firewall

این قسمت امکان مدیریت همه جانبه روی روزنه های ارتباطی شبکه سازمان با بیرون را برای مدیر شبکه فراهم می آورد. به طور مثال میتوان تعیین نمود که هر کاربری به فراخور نیاز خود در چه بازه های زمانی از پورتهای مختلف TCP یا UDP استفاده نماید.

مدیریت استفاده از اینترنت به صورت زمان شناور

گاهی اوقات در سازمانها بسته به محدودیتهای موجود رویکرد اعمال سیاستهای محدودیتی روی میزان زمان استفاده از اینترنت میتواند برای مدیران مفید باشد. این سیاست بدینگونه اعمال میشود که کاربران به میزان مشخصی در طول یک بازه زمانی میتوانند از اینترنت استفاده نمایند مثلاً ۲ ساعت در طول روز.

مدیریت میزان استفاده حجمی از اینترنت

در بعضی سازمانها بسته به سیاستهای مدیران سازمان نیاز به اعمال محدودیت حجمی استفاده از اینترنت برای کاربران وجود دارد. این سیاست را میتوان از طریق Sophos XG Firewall مورد بحث به شیوه های مختلفی از قبیل محدودیت حجمی Download و محدودیت حجمی Upload و یا برای هردو اعمال نمود.

Web and Application filter

اعمال محدودیت و مدیریت دسترسی به سایتهای مختلف ، همچنین محدودیت استفاده از نرم افزارهای متصل به اینترنت از قبیل Download Manager ها ، فیلتر شکن ها ، نرم افزارهای Chat و همچنین محدودیت Download ,Upload فایلهای مختلف از دیگر قابلیتهای این دستگاه است.

محدودیت زمانی ثابت

دسترسی به اینترنت محدود به یک بازه زمانی ثابت قابلیت دیگر این دستگاه می باشد. به کمک اعمال این سیاست مدیر شبکه قادر خواهد بود استفاده از اینترنت را برای کاربران در بازه های زمانی مختلف تقسیم کند.

استفاده همزمان از چند خط اتصال به اینترنت

این امکان فایروال سوفوس Sophos Firewall مدیران شبکه را قادر می سازد که از چند لینک ارتباطی با اینترنت به صورت همزمان یا به عنوان پشتیبان یکدیگر استفاده کنند. با استفاده از این امکان میتوان از ارتباط دائمی شبکه با اینترنت اطمینان حاصل نمود.

HA

امکان استفاده از دو دستگاه به صورت همزمان با تنظیمات یکسان در شبکه ، که امکاناتی از قبیل Load Balancing و Fail Over را برای مدیر شبکه فراهم آورده است.

گزارشات

ارایه گزارشات جامع و کاملی از نحوه استفاده از اینترنت در شبکه از دیگر امکانات این دستگاه میباشد.گزارشاتی از قبیل میزان زمان استفاده از اینترنت توسط کاربران، میزان حجم Download, Upload  شده توسط کاربران، سایتهای مراجعه شده، بازه های زمانی استفاده از اینترنت توسط کاربران، رخداد های اتفاق افتاده روی دستگاه ، تعداد حملات انجام شده و مشخص شدن IP حمله کننده و ویروسها و Spam های فیلتر شده و بسیاری گزارشات ترکیبی دیگر .

فایروال سوفوس Sophos Firewall

فایروال سوفوس Sophos Firewall
فایروال سوفوس Sophos Firewall

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست