1. سامین پردازش
  2. VMware
  3. پیش نیازهای راه اندازی VDI

پیش نیازهای راه اندازی VDI

پیش نیازهای راه اندازی VDI

یک نکته مهم اینست که همیشه ریزه کاری های مجازی سازی Desktopو کلاینت ها در نظر گرفته شود و در همان ابتدای کار، ظرفیت سخت افزارها به خوبی تخمین زده شوند.
زمانی که تصمیم گرفته می شود به عنوان یک پروژه مجازی سازی، طراحی و اجرای VDI با استفاده از راهکارهای سیتریکس یا Vmware انجام گیرد، باید اطمینان حاصل کرد که در همان قدم اول در خصوص تهیه و خرید سخت افزارهای مورد نیاز پیش بینی های لازم صورت گرفته و سخت افزارهای تهیه شده جوابگوی نیاز شبکه تا مدتها خواهند بود. باید همیشه بیشتر از حدی که منابع فعلی وجود دارند برای بحث Virtualization مخصوصا از نوع دسک تاپش منابع سخت افزاری پیش بینی کرد.

نیازمندیهای سرور مجازی سازی (پیش نیازهای راه اندازی VDI)

یک نکته مهم دیگر ساختار مجازی سازی اینست که یک سرور سخت افزاری، دارای ماشین های مجازی ای است که قرار است Desktop کلاینت های شبکه شرکت و سازمان را تشکیل دهند و هر کدام به نوبه خود از منابع سخت افزاری سرور استفاده می کنند و باید پیش بینی تا حدی دقیق داشته باشد که سازمان یا شرکت تحت مدیریت در حوزه IT در سال های آینده چقدر رشد و پیشرفت در زمینه IT و فناوری خواهد داشت و چه مقدار نیازهای سخت افزاری آن در سالهای آینده اضافه خواهد شد و به عنوان یک کارشناس مجازی سازی VDI بهتر است درنظر داشت که حداقل دو برابر ظرفیت ذخیره سازی پیش بینی شده می بایست فضای ذخیره داشت.

پیش بینی سخت افزار مورد نیاز برای مجازی سازی

جهت محاسبه برای این که چه مقدار منابع برای کلاینت های VDI باید درنظر گرفته شود، این کار را بر روی یک سیسستم فیزیکی فعلی و در Peak time کاربر از سیستم در نظر گرفته شود. مثلا ظرفیت پردازنده ها یا CPU را در زمان Peak زمان کاری در نظر گرفته شود نه در زمان استفاده عادی یوزر از سیستم، مقدار حافظه رم RAM را نیز همچنین و مقدار فضای هاردی که کاربر برای نیازهای روزمره کاری خود نیازمند است.این کار باعث می شود در زمان فشار کاری سرورها منابع پردازشی مناسبی را بتوان به آنها اختصاص داد. ظرفیت ذخیره سازی، تعداد هسته های پردازنده، نوع کابل شبکه، نوع کارت شبکه، نوع سویچ شبکه می بایست قبل از پیاده سازی پروژه مجازی سازی VDI به خوبی پیش بینی شود.

پیش نیازهای راه اندازی VDI
پیش نیازهای راه اندازی VDI

جهت برآورد مشخصات هر VM باید موارد زیر در نظر گرفته شود

۱-کاربرانی که بر اساس وظایف محدود کار می کنند و در سطح پایین قرار دارند.
۲-کاربرانی که با دانش فنی کار میکنند و در سطح متوسط قرار دارند.
۳-کاربرانی که با برنامه کاری فشرده و قدرت مند کار میکنند و در سطح بالا قرار دارد.
۴-کاربرانی که برنامه های خیلی فشرده دارند و در سطح فوقانی قرار دارند.

پیش نیازهای راه اندازی VDI
پیش نیازهای راه اندازی VDI

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست