Cyberoam

فایروال سخت افزاری Cyberoam

 

فایروال سخت افزاری Cyberoam

Cyberoam مجموعه ای از سیستم های امنیتی نظیر دیواره آتش میباشد . این سرویس قابلیت پشتیبانی از ایجاد شبکه خصوصی مجازی، ضدویروس و ضد جاسوس افزار درگاه اینترنت، ضد هرزنامه درگاه اینترنت، تشخیص و مقابله با نفوذ، سیستم نظارت بر محتوای وب و برنامه (VPN، Antivirus, Anti-Spam, IPS، Content Filtering ،) مدیریت پهنای باند، مدیریت چند لینک اینترنتی و قابلیت ارائه گزارشات کامل از نحوه استفاده اینترنت در شبکه می باشد را دارد .  همگی روی یک دستگاه تعبیه شده اند و به کمک کنسول مرکزی سایبروم بطور متمرکز کنترل میشود.

فایروال سخت افزاری Cyberoam
فایروال سخت افزاری Cyberoam

 

قابلیت های فایروال Cyberoam

  • Bandwidth Policy

با اعمال این محدودیت مدیر شبکه می تواند بر روی پهنای باند اینترنت سازمان خود مدیریت درست و دقیقی داشته باشد و از آن را به طرز بهینه ای در شبکه خود استفاده کند و به هر کاربری بر اساس مورد و نوع استفاده آن کاربر از اینترنت پهنای باند اختصاص دهد.

  • Firewall

امکان مدیریت همه جانبه روی روزنه های ارتباطی شبکه سازمان با بیرون را برای مدیر شبکه فراهم می آورد. بطور مثال میتوان تعیین نمود که هر کاربری به فراخور نیاز خود در چه بازه های زمانی از پورت های مختلف TCP یا UDP استفاده نماید.

  • مدیریت استفاده از اینترنت به صورت زمان شناور

گاهی اوقات در سازمان ها بسته به محدودیت های موجود رویکرد اعمال سیاست های محدودیتی روی میزان زمان استفاده از اینترنت میتواند برای مدیران مفید باشد. این سیاست بدین گونه اعمال می شود که کاربران به میزان مشخصی در طول یک بازه زمانی می توانند از اینترنت استفاده نمایند مثلاً ۲ ساعت در طول روز.

  • مدیریت میزان استفاده حجمی از اینترنت

در بعضی سازمان ها بسته به سیاست های مدیران سازمان نیاز به اعمال محدودیت حجمی استفاده از اینترنت برای کاربران وجود دارد. این سیاست را میتوان از طریق Cyberoam مورد بحث به شیوه های مختلفی از قبیل محدودیت حجمی Download و محدودیت حجمی Upload و یا برای هردو اعمال نمود.

  • استفاده همزمان از چند خط اتصال به اینترنت

این امکان مدیران شبکه را قادر می سازد که از چند لینک ارتباطی با اینترنت به صورت همزمان یا به عنوان پشتیبان یکدیگر استفاده کنند. با استفاده از این امکان میتوان از ارتباط دائمی شبکه با اینترنت اطمینان حاصل نمود.

  • HA

امکان استفاده از دو دستگاه به صورت همزمان با تنظیمات یکسان در شبکه، که امکاناتی از قبیل Load Balancing و Fail Over را برای مدیر شبکه فراهم آورده است.

  • گزارشات

ارایه گزارشات جامع و کاملی از نحوه استفاده از اینترنت در شبکه از دیگر امکانات این دستگاه میباشد.گزارشاتی از قبیل میزان زمان استفاده از اینترنت توسط کاربران، میزان حجم Download, Upload شده توسط کاربران، سایتهای مراجعه شده، بازه های زمانی استفاده از اینترنت توسط کاربران، رخداد های اتفاق افتاده روی دستگاه، تعداد حملات انجام شده و مشخص شدن IP حمله کننده و ویروسها و Spam های فیلتر شده و بسیاری گزارشات ترکیبی دیگر.

 

 

دیگر مطالب مربوط به این دسته بندی

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست