1. سامین پردازش
 2. امنیت شبکه
 3. دروازه ایمیل امن ESG چیست؟
دروازه ایمیل امن

دروازه ایمیل امن ESG چیست؟

بسیاری از شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی از ایمیل استفاده می‌کنند؛ زیرا بسیار کارآمد است. البته امنیت ایمیل همواره یک چالش بزرگ بوده است.  در ادامه، در رابطه‌ با دروازه ایمیل امن، اهمیت و ویژگی‌های آن، نحوه عملکرد و محدودیت‌های آن را به طور کامل در سایت سامین پردازش توضیح خواهیم داد.

درگاه ایمیل امن چیست؟

هکرها و مجرمان سایبری حملات زیادی را از طریق ایمیل‌ انجام می‌دهند. این حملات بسیار خطرناک هستند و می‌توانند اطلاعات محرمانه اشخاص و سازمان‌ها را به سرقت ببرند. برای جلوگیری از انجام حملات مجرمان سایبری از طریق ایمیل‌، بهتر است از درگاه ایمیل امن (ESG) استفاده کنید.

درگاه ایمیل امن (Email Security Gateway) یک راهکار مطمئن برای جلوگیری از تهدیدها و سرقت اطلاعات در بستر پست الکترونیک است. درگاه ایمیل امن قادر به شناسایی بدافزارها، ویروس‌ها، ایمیل‌های اسپم و حملات فیشینگ است. این درگاه‌ها توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شوند که باید بهترین و امن‌ترین آن‌ها را برای شرکت و سازمان خود انتخاب کنید.

چرا درگاه ایمیل مهم است؟

سازمان‌ها، مشاغل و ارگان‌های دولتی، بسیاری از نامه‌های محرمانه خود را با ایمیل جابه‌جا می‌کنند. زمانی که یک ایمیل ارسال می‌شود یک مهاجم سایبری می‌تواند ایمیل ارسالی را برباید و دخل و تصرف‌هایی در آن صورت دهد. به‌این‌ترتیب با اعمال پیوست‌ها یا لینک‌های مخرب، عمل خود را انجام می‌دهد و برای مقصد ارسال می‌کند. کاربر مقصد متوجه نمی‌شود که این ایمیل حاوی لینک و فایل‌های مخرب است؛ بنابراین با کلیک بر روی آن و یا دانلود فایل، اطلاعات محرمانه یک سازمان و یا ارگان به سرقت خواهد رفت.

اینجا اهمیت درگاه ایمیل مشخص خواهد شد. درگاه‌های امن ایمیل، ایمیل‌های ورودی و خروجی را به طور کامل بررسی می‌کنند. در صورت وجود فایل و لینک‌های مخرب در ایمیل، کاربر با استفاده از درگاه امن متوجه مخرب بودن آن خواهد شد.

درگاه ایمیل امن

درگاه ایمیل امن چگونه کار می‌کند؟

دروازه‌های امن ایمیل، بین سرور ایمیل سازمان و اینترنت قرار می‌گیرند و هر ایمیل ارسالی و یا دریافتی را به طور کامل اسکن می‌کنند. تا زمانی که ایمیل‌های مخرب به سرور ایمیل سازمان ورود نکنند، خطری امنیت اطلاعات سازمان را تهدید نخواهد کرد. در واقع درگاه ایمیل امن (ESG) یک محافظ است تا اجازه ورود ایمیل‌های مضر به سرور سازمان را ندهد.

این درگاه، ایمیل‌های ارسالی و تمامی ارتباطات ایمیلی بین کارمندان یک سازمان را هم بررسی می‌کند. درگاه ایمیل امن تمامی این اطلاعات را به طور کامل اسکن خواهد کرد و به‌این‌ترتیب از لورفتن ایمیل‌ها و اطلاعات مهم سازمان جلوگیری به عمل خواهد آورد. همچنین این درگاه امن درصورتی‌که تشخیص دهد ایمیل خروجی از سرور نیز مخرب است از خارج‌شدن آن جلوگیری به عمل خواهد آورد.

به‌طورکلی، این درگاه ایمیل‌های ارسالی از خارج سرور و ایمیل‌های داخل سرور را به طور کامل از نظر مخرب بودن یا نبودن بررسی خواهد کرد.

برای خرید آنتی ویروس سخت افزاری سوفوس با لایسنس معتبر به سایت سامین پردازش مراجعه نمایید.

درگاه‌های امن ایمیل بر اساس یک‌سری از الگوریتم‌ها و قوانین، پایه‌ریزی می‌شوند. با پیاده‌سازی این درگاه‌ها سیستم‌ها از این قوانین استفاده می‌کنند و تمامی ایمیل‌های ورودی و خروجی را اسکن و فیلتر می‌کنند تا محتوای مضر آن‌ها را بیابند و از ورود و خروج آن‌ها جلوگیری به عمل‌آورند.

درگاه ایمیل امن (ESG)  در شبکه‌های ایمیل قرار می‌گیرد؛ بنابراین حتی قبل از ورود پست الکترونیکی به دستگاه کاربر، موارد مضر شناخته خواهند شد و از ورود آن‌ها به دستگاه نهایی جلوگیری به عمل می‌آید. مراحل اسکن درگاه امن ایمیل به‌صورت زیر است:

 • ایمیل توسط کاربران ارسال می‌شود.
 • قبل از ورود یا خروج از سرور ایمیل، دامنه، محتوا و پیوست ایمیل به طور کامل اسکن خواهد شد.
 • پس از بررسی، درصورتی‌که حاوی محتوای مخرب یا بدافزار نباشند، پست الکترونیکی به سرور ایمیل سازمان منتقل و بعد از آن به دست کاربر خواهد رسید.

ویژگی‌های درگاه ایمیل امن

اسکن ایمیل‌های ورودی و خروجی برای محتوای مخرب: درگاه ایمیل امن از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای شناسایی محتوای مخرب مانند بدافزارها، ویروس‌ها، اسپم و حملات فیشینگ استفاده می‌کند.

رمزگذاری ایمیل‌های ارسالی: درگاه ایمیل امن می‌تواند ایمیل‌های ا

رسالی را با استفاده از پروتکل‌های رمزگذاری مانند تی ال اس (TLS) یا اس اس ال (SSL) رمزگذاری کند تا از افشای محتوای آن‌ها جلوگیری کند.

کنترل دسترسی به ایمیل‌ها: درگاه ایمیل امن می‌تواند دسترسی به ایمیل‌ها را بر اساس قوانین خاصی مانند آدرس آی پی (IP)، دامنه یا محتوای ایمیل کنترل کند.

گزارش‌دهی: درگاه ایمیل امن می‌تواند گزارش‌هایی از فعالیت‌های ایمیل را برای مدیران شبکه فراهم کند تا بتوانند از امنیت شبکه خود اطمینان حاصل کنند.

خرید لایسنس های اورجینال Norton LifeLock از شرکت سامین پردازش اقدام کنید.

مزایای درگاه ایمیل امن

درگاه ایمیل امن (ESG) دارای ویژگی‌های زیر است:

 • از ایمیل‌های کارکنان سازمان‌ها در دستگاه‌های مختلف محافظت به عمل خواهند آورد؛ زیرا این درگاه‌ها بر روی شبکه (و نه روی دستگاه) نصب می‌شوند؛ بنابراین کارکنان داخل و یا بیرون از شرکت در امان خواهند بود.
 • درگاه ایمیل امن (ESG) قبل از خروج ایمیل از سرور آن را اسکن می‌کند و در صورت داشتن محتوای حساس از خروج آن جلوگیری می‌کند.
 • این درگاه‌ها تمامی داده‌های حساس و مهم شبکه را کدگذاری می‌کنند.
 • ای اس جی‌ها(ESG) تنها درگاه‌های امن نیستند؛ بلکه از آن‌ها برای بایگانی کردن ایمیل‌ها در یک فضای نامحدود هم می‌توان استفاده کرد.

محدودیت‌های استفاده از درگاه ایمیل امن

در برخی از موارد، درگاه ایمیل امن معایبی هم دارد که به‌عنوان محدودیت‌های آن شناخته می‌شود. در ادامه محدودیت ای اس جی‌ها را بیان می‌کنیم:

 • درگاه‌های امن ایمیل در برابر حملات بدون امضا قدرت تشخیص خوبی ندارند. در واقع این درگاه‌ها تهدیدات را با استفاده از محتواهای مضر قبلی شناسایی می‌کنند. به‌این‌ترتیب سازمان‌ها در برابر حملات غیر تکراری آسیب‌پذیر خواهند بود.
 • درگاه‌های امن ایمیل تنها برای محافظت از ایمیل‌ها کاربرد دارند و مهاجمان می‌توانند از سایر راه‌ها حملات خود را انجام دهند.
 • برای شناسایی محتواهای مضر جدید، باید به طور مداوم درگاه‌های امن ایمیل، به‌روزرسانی و نگهداری شوند که این موضوع به هزینه‌های بالا نیاز و وقت زیادی نیاز خواهد داشت.
 • در درگاه ایمیل امن (ESG) ممکن است در ارسال برخی از پیام‌های فوری یا فایل‌های با حجم زیاد اختلال ایجاد کند.
 • درگاه‌های امن ایمیل در برابر حملات BEC ضعیف هستند؛ بنابراین مهاجم می‌تواند با استفاده از این نوع حمله، خود را به‌جای مدیرعامل شرکت استتار کند و کارمندان را برای باز کردن ایمیل‌های اسپم ترغیب کند.

ایمیل

چه کسانی به دروازه ایمیل امن احتیاج دارند؟

تمامی شرکت‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی و خصوصی، و هر کدام از مجموعه‌هایی که اطلاعات سری و محرمانه‌ای دارند و بخشی از مکاتبات خود را از طریق ایمیل انجام می‌دهند، نیاز دارند تا از درگاه ایمیل امن (ESG) استفاده کنند.

مدیر سازمان می‌تواند از طریق داشبورد خود، درگاه امن ایمیل و سیاست‌های آن را مدیریت کند. این موضوع می‌تواند به مدیران سازمان کمک کند تا دید بهتری از امنیت شبکه و سیاست‌های آن داشته باشند. آن‌ها همچنین می‌توانند برخی از نظرات خود را بر روی درگاه پیاده کنند. با استفاده از این ویژگی می‌توانند برخی از آی پی‌ها (IP) و یا کلمات کلیدی خاص را فیلتر کنند.

درصورتی‌که قصد دارید علاوه بر حفظ اطلاعات و اسناد محرمانه، ایمیل‌های خود را تا سال‌ها بر روی یک فضای ذخیره‌سازی مطمئن ذخیره کنید می‌توانید از درگاه ایمیل امن (ESG) استفاده کنید.

آنتی ویروس تحت شبکه سیمانتک را از سایت معتبر سامین پردازش تهیه نمایید.

چه درگاه ایمیل امنی را تهیه کنیم؟

حتما درگاه ایمیل امنی را اتخاب کنید که دارای ویژگی های زیر باشد:

 • به‌راحتی و بدون دردسر قابل‌پیاده‌سازی باشد.
 • دارای قابلیت حفاظت چندگانه باشد تا فیلتر خوبی را بر روی ایمیل‌ها انجام دهد.
 • بر روی تمامی سرورهای ایمیل عملکرد خوبی داشته باشد و باتوجه‌به نوع و نسخه سرور محدودیت‌هایی ایجاد نکنند.

لازم به ذکر است که درگاه‌ ایمیل امن خود را از مجموعه‌ها و شرکت‌های معتبر تهیه کنید تا اطلاعات خود را به‌خوبی حفظ نمایید.

کلام آخر

برای سازمان‌ها هر اندازه‌ای که از ایمیل به عنوان یک کانال ارتباطی مهم استفاده می‌کنند داشتن درگاه ایمیل امن، ضروری است. درگاه ایمیل امن می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا از حملات سایبری مانند فیشینگ، بدافزارها و اسپم جلوگیری کنند و امنیت اطلاعات حساس خود را حفظ کنند.

مطالب پیشنهادی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به اشتراک بگذارید

فهرست